Arcvonások: Mórucz Lajosné védõnõ

A portrésorozat ismert személyiségeket vagy a hallgatók elõtt eddig még ismeretlen embereket mutat be. Az Arcvonások csütörtöki vendége Mórucz Lajosné védõnõ lesz.

Bár már nyugdíjas és nem dolgozik aktívan védõnõként, mégis csecsemõkkel foglalkozik. A krízis helyzetbe került anyák megmentésével és örökbefogadással foglalkozó Gólyahír Egyesület elnöke. Az egyesület most volt 14 éves és ez alatt 690 gyerek örökbefogadásánál segédkeztek.30 évig dolgozott védõnõként Öskün és Százhalombattán, nyugdíjba vonulása után véletlenül került a Gólyahír Egyesülethez, mely nélkül életét már el sem tudja képzelni.