Jó embert keresünk – Mórucz Lajosné jelölése

Egy nagymama közel ezer unokával - 13 éve dolgozik önkéntesen 19 megyében. 2000-ben megalapította a Gólyahír Egyesületet, mely elsõsorban a krízisterhes anyák megsegítésével, újszülött-gyilkosságok megakadályozásával foglalkozik. Az évek óta tartó önzetlen, önkéntes munka által közel 300 anya kapott oly módon segítséget, hogy szülése után hazavitte, és maga nevelhette fel gyermekét. Gabika, Gabi néni, a gólyahíres gyermekek gólyamamája fáradtságot és idõt nem sajnálva városokba, falvakba, tanyákon élõ krízisterhesekhez utazik, hogy segítségükre legyen. Ha nincs más út, és a szülõanya ezt kéri, segít a születendõ gyermek örökbeadásánál is. Ha esetleg egyszerre kell lennie több helyen, vagy egy kórházi kezelés, betegség tartja fizikailag távol, telefonján mindig elérhetõ, nem ismer lehetetlent, ha az életet adókról, babákról van szó. Több mint 600 baba nyílt örökbeadásánál segédkezett, rengeteg család születhetett azzal a segítséggel, melyet Õ nyújtott. Gabika nagyon fontosnak tartja a szülõanyával ápolt jó kapcsolatot, melyet mi sem bizonyít jobban, minthogy születésnapján épp az az asszony köszöntötte fel, aki általa adta örökbe babáját. Gabi néni egy igazi önzetlen ember, aki példaértékû munkájával segíti a szülõanyákat, az örökbeadókat, az örökbefogadókat, a gyermekeket.